Zatímco, v Číně cenzura zakázala Medvídka Pú, protože nějaký neznámý vtipálek upozornil na jeho podobu s Čínským prezidentem-vůdcem. EU ve své posedlosti přerozdělováním cizích peněz se rozhodla že Google a Facebook musejí povinně platit vydavatelům za zveřejňování i těch nejnepatrnějších citací, či úryvků z jejich obsahu.
Google a tím méně Facebook ovšem nejsou servilní evropské instituce, a proto se postavily na odpor, v zemích, které novou směrnici uplatnily nejtvrději, jako například Francie, bude proto Google nabízet jen okleštěné výsledky vyhledávání. A vydavatelé se opět bouří, nejenže nedostanou žádné peníze, ale navíc přijdou o reklamu zdarma. Jak už to u nás v Evropě chodí místo aby přehodnotili svůj postoj, začali opět lobovat u EU aby byly firmy donuceny jim platit, ať už něco zveřejňují nebo ne. Omezení internetu, ale postihne všechny, stažený kvalitní obsah uvolní místo dezinformačním webům.
Další krok k omezení internetu podnikly tentokrát na oplátku Americké firmy Netflix a Amazon, jejich podivné spojenectví dosáhlo zrušení několika největších serverů pro sdílení internetového obsahu-Openload, Streamango, Rapidvideo, ti všichni skončili. V návaznosti na to skončily také desítky stránek čerpající z jejich obsahu, u nás například populární Topseriály. Je nutno přiznat že značnou část obsahu těchto stránek tvořily nelegální kopie seriálů vycházejí někdy dokonce ještě před oficiální premiérou. Otázkou ovšem zůstává nakolik je ospravedlnitelné bránit svobodnému toku informací, když v tomto duchu zajdeme jen o krok dál dostaneme se k oněm nelegálním myšlenkám, pokud se podívám na film a potom převyprávím jeho obsah někomu kdo si nezaplatil vstupné, je to snad také krádež? neměli bychom vlastně všichni neustále platit za obsah který máme stažený, protiprávně ve svých hlavách.
Podle mě osobně ovšem tento konkrétní problém vyšumí sám od sebe, pochybuji že se Netflixu významně zvýší tržby, a jakmile na to přijde, ostražitost ohledně nelegálních kopií zase rychle poleví, nehledě na jinou věc. Zrušené servery měly svá sídla v Evropské unii, co však brání jejich znovu-vytvoření třeba v Rusku. Pak už na ně prohnilá EU, i Americké korporace budou mít příliš krátké prsty.