Existuje mnoho typů lidí – taky by tady byla nuda, kdybychom byli všichni stejní a měli stejné názory. Spousta jedinců by si proto měla stanovit určitá pravidla, která bývají často vepsána i v různých skupinách.
Někteří lidé si chodí na sociální sítě vybíjet zlost nebo frustraci a proto negativně hodnotí cokoliv co jim dá důvod. Tomuto typu člověka bych doporučila najít si koníčka, sport nebo ruční práce.
Také tady jsou lidé, kteří si občas vyloženě koledují o kritiku a rýpalové to nepřehlédnou. Tady by pomohlo jemně upozornit, že není moc vhodné se tímto veřejně chlubit. Skutečnost bývá ale taková, že si nakonec autor může přečíst spoustu urážlivých komentářů. Ovšem také nalezneme případy, kdy si uživatelé těchto sítí nevšimnou třeba jen nepořádku na pozadí fotografie, a neplecha je na světě.
Další častou skupinou jsou lidé, kteří se nudí, a i když nepřispívají do zajeté diskuze tak sledujíhádku a baví se podobně, jako kdyby sledovali v televizi telenovelu. Proti tomu se bohužel nedá nic udělat.
Na druhou stranu se najde spousta milých, sympatických lidí, kteří neváhají pochválit, povzbudit i poradit. A tak by to mělo být. Máme k dispozici studnici vědomostí a spoustu osobních zkušeností a někdy by bylo opravdu škoda jich nevyužít.
Jaká by teda měla být pravidla slušného chování na sociálních sítích?
– Když se mi to nelíbí, nemusím to číst. Natož komentovat nebo urážet člověka, kterému třeba ta věc udělala opravdovou radost.
– I negativní názor se dá vyjádřit slušně, bez vulgarismů a urážek.
– Uvědomit si, že jsme opravdu každý jiný a máme rozdílné názory. Co je pro jednoho člověka ošklivé, pro druhého může být krásné.
Každý přispěvatel na tyto stránky plné diskuzí však musí počítat s tím, že občas se člověk rozdílným názorem najde, a ne každý musí s autorem souhlasit. Pokud přidáte cokoliv na sociální sítě, veřejně to vystavíte zrakům moha lidí. Nezbývá než si náš příspěvek pečlivě rozmyslet.